Únor 2012

27.2.2012

27. února 2012 v 5:30 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Přátelé jsou lidé, kteří si mohou půjčit moje knihy a stavět na ně mokré sklenice...

Robinson Jeffers
ZDROJ---> ZDE

Malé velké zpestření...

26. února 2012 v 20:42 | Erin |  Ostatní :)

Mám tu dva body, které bych chtěla zmínit...

1) Všimněte si krásného dessu, který vyrobila C.V.O.K. Všichni se klaňte a líbejte jí nohy! :)

2) A pak druhý bod, za který bych moc chtěla poděkovat Kristen, protože právě ona mě přivedla na jistý nápad... =D
TAKŽE, teď reklama:

Umřel vám křeček? Chcete se svěřit se svým životním příběhem některé postavě z OŽ? Myslíte, že by vám mohla s něčím poradit? Potřebujete najít někoho, kdo vás vyslechne a neodsoudí? Chcetese na něco zeptat a pro odpověď byste byli schopní zabíjet? Máte možnost! A to přesně TADY! :)


O co jde? Jenom o to, že místo místo toho, abyste se na něco ptali postav v komentářích, tak je můžete napsat sem. Ptejte se na všechno, postav, mně... :) Hlavně ne na to, co bude dál. Vaše odpověď bude bojkotovaná :D Třeba se vám to líbit nebude, uvdíme... :) Každopádně je vám kniha k dispozici, a jak mé, tak odpovědi postav.

UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY ODVÁŽNÉ, CO NAPÍŠÍ: Vše pouze na vlastní nebezpečí! Autorka nezodpovídá za odpovědi postyv, které mohou přivodit smrt dusivým smíchem, nebo hysterickým pláčem! Oni mají vlastní hlavu, myslí za sebe! Já nemůžu udělat nic s tím, co napíší! :))

Můžete se ptát kolikrát chcete, nebo si jenom prostě povídat... =)
Na závěr... s knihou mi pomáhala adminka London Eye, RPG, jehož odkaz je na konci stránky.
Aloha... a pište, nebo si vás bůh Stevens podá! :D

kapitola 8 2/2

25. února 2012 v 22:10 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
Všechno je krásně bílé, tak nějak poklidné, ale přesto děsivé. Cítím se, jako by krajina vyčkávala. Takové to ticho před bouří. K tomu je tady ještě o něco větší, než pod zemí a štípe mě na odhalené kůži. Od pusy mi stoupají sražené obláčky páry… kdybych někoho chtěla sledovat, nejspíš by to věděl dřív, než bych se vůbec rozhodla.
Mám v plánu si udělat malý soukromí výlet po Oslo, ale když vážím, že můj poslední soukromí výlet se 'moc nevydařil', mám nutkání se vrátit. Navíc mě ještě hryže svědomí, protože jsem nedala vědět

kapitola 8 1/2

25. února 2012 v 22:09 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
Ehm, ehm *odkašlává si, aby získala pozornost všech kolemjdoucích* Takže, protože vím, že poslední článek tu vyšel v pondělí, a kapitola už... docela dávno, tak jí sem přidám, i bez korektury. Takže omluvte hrubky, či nějaké nepřesnoti.
Pak trochu informací... vím, že je kapitola oproti ostatním docela krátká. Fajn, je krátká. A dobře, taky se tam nic neděje. Ale nemůže se v každé kapitole někdo poprat, či zabít. To přijde xD Všechno chce čas a tohle je poslední kapitola poklidnějšího rázu, protože v deváté skočíme o dva měsíce dopředu... no a začne to pravé PEKLO... :)
Takže, přeji příjemnou zábavu u poslední klidné kapitoly a... ať žije klid a mír! Viď, C.V.O.K.? :'DD
Poznámka autora: Arktický pokus, který provádí Erin je výmysl! Ať vás ani nenapadne něco takového zkoušet venku při mínus třiceti!! :D

Erin


Ráno vstávám jako normální student, i když nemám v plánu jít na vyučování. Timothy by měl taky vstávat jako ostatní, ale je fakt, je jemu stačí, když vstane pět minut před tím, než odejde. Ne půl hodiny, jako já.
"Timothy… měl by si vstát."
"Hmmm… kolik je?"
"Sedm."
"Ještě je čas…" bručí a sedá si. I když mám kvůli včerejšku strašnou náladu, musím uznat, že mu to sluší i po ránu.

20.2.2012

20. února 2012 v 5:30 | Erin

Lidé, kteří jsou natolik šílení, aby si mysleli, že změní svět... to oprvadu dokážou!

Steve Jobs

ZDROJ---> ZDE

kapitola 7 2/2

17. února 2012 v 19:47 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
"Timothy! Už nejspíš vím, kde je." Arriane se přede mnou zastavuje a rukou ukazuje na ceduli zapíchnutou ve sněhu kousek od nás. Sníh nesníh, tahle cedule je tady už hodně, hodně dlouho.
KNIHOVNA: ARCHIV
Po uklizené cestě se dostáváme k malé budově, odříznuté od hlavní budovy školy.
Za naprosto nezjistitelným vstupem do budovy si vytahuji dýku a Arriane mě častuje nesouhlasným pohledem.
Přízemí budovy slouží jako malá knihovna. Druhé patro je ještě menší archiv, ale v tomhle patře mi dochází, proč byl archiv na ceduli přeškrtnutý. Ve vzduchu je cítit plíseň a stačí jeden pohled do prvního rohu a spatřuji ohromnou zelenou vlhkou skvrnu. Jo, tohle je pořádná plíseň. Navíc mám pocit, že sem zatéká. Hm, odhaduju, že do pár měsíců se bude muset stěhovat jak archiv, tak knihovna.

kapitola 7 1/2

17. února 2012 v 19:44 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
Takže, tady zase po dlouhé době přidávám kapitolu =) No, řekla bych, že tahle kapitola už tak nudná není. Nějaká akce tam je a ke konci už se začínáme dostávat kzásadnímu problému, který bude zásadní pro příběh... nebo alespoň pro jeho první polovinu-
A tuhle kapitolu bych chtěla věnovat C.V.O.K., abychom tím ta trochu oslavili objevení Ameriky videohovorů... MUHEHE!! :-D :)

Nayeli

16. února 2012 v 21:25 | Erin |  Postavy
Tady přináším něco EXTRA, postava výjimečnější, než jakákoli jiná a ... vlastně to ani není člověk :)  • Jméno: Nayeli
  • Pohlaví: Samec
  • Druh: Vlk obecný arktický+ jiný druh vlka
  • Barva očí: Ledově modrá
  • Barva srsti: Černo- bílá
  • Věk: Půl roku

  • Povaha
- Nedůvěřiví, plně věří jenom svému pánovi
+ Věrný, milující, velmi tolerantní vůči lidem- kteří neohrožují jeho pána

  • Nebezpečnost: 8,5/10 (samozřejmě, že ne, když je mu půl roku...)

  • Místo narození: Norsko, Oslo
  • Život: Vlci jsou v Norsku skoro vyhubení. Je vzácné, když se objeví málo početná smečka, nebo jedinci. Avšak oka kladená na medvědy, jejichž výskyt je v Norsku hojný, i pro ně představují vysoké nebezpečí. Kolem půl roku jeho života zemře Nayeliho matka právě kvůli pytláckému oku, ale někdo to osamocené štěně najde a vezme k sobě...
(Opět: V pozdějším věku)

Smrt autorky rukou čtenářů 2- odpovědi

14. února 2012 v 12:34 | Erin |  Ostatní :)
Víc otázek jsem nedostala, takže počítám s tím, že jste se buď ptát nechtěli, nebo jste nevěděli, jaké otázky byste hrdinům položili. Ale i tak se ptalo 5 lidí, kterým moc děkuju za zájem :)
Je to seřazené podle času, kdo napsal jako první až k tomu poslednímu, což není důležité.
*poznámka autorky


13.2.2012

13. února 2012 v 13:24 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Nebojte se nepřátel, v nejhorším vás můžou zabít...

Nebojte se přátel, v nejhorším vás mohou podrazit...

Bojte se však lhostejných, neboť při jejich přihlížení a tichém souhlasu se děje vražda i zrada...

Bruno Jasenski
ZDROJ---> ZDE

Smrt autorky rukou čtenářů 2

8. února 2012 v 16:09 | Erin |  Ostatní :)
Tak jo...
Už jsem se zmiňovala, že udělám menší podobný "projekt", jako byl článek s tím dlouhým názvem a na konci Smrt autorky rukou čtenářů---> TADY, kde jste pokládali šestici postav různé otázky, které vás nejvíce zajímaly. Byl na to celkem slušný ohlas, takže tu mám další, ale o něco pozměněnou verzi, ve které nebudu mít tolik prostoru k dušení, i když ti, kterým to pálí, využijí možností tak, že vyloudí z postav jejich tajemství, která skrývají...

Otázky a odpovědi

1)
Každý, kdo má zájem, bude mít k dispozici pouze dvě otázky. Předem upozorňuji, že otázky, kterými se pokusíte zjistit, co bude dál, jsou k ničemu. Vážně... buď to zakecá postava, nebo si je trochu poupravím .

2)
Otázku můžete položit jakékoli postavě, která se kdy v příběhu ocitla. Klidně se můžete ptát i zemřelích (Andyho třeba). Prosím, neřešte, jak sem dotáhnu mrtvé postavy... prostě jsem všeuměl, a nějaké oživování pro mě není problém :D :)

3)
Způsob odpovídání postav je snadný. Na jednu otázku budou muset odpovědět ano, ne, možná. Na druhou už vám odpoví celýma větama, jako ve "Smrti autorky rukou čtenářů 1".

6.2.2012

6. února 2012 v 5:30 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru...

Stevenson Robert Luis
ZDROJ--> ZDE

kapitola 6 2/2

5. února 2012 v 14:32 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
"Nic není nemožné, pane profesore. Všechno, co jste mě naučil, si sice pamatuju, ale kdybyste mě teď napadl, nestihnu se bránit."
"Tomu nevěřím."
"Uvěříte, až mě pošlete přes celou místnost a já se rozplácnu na zdi," culím se. "To by bylo dost depresivních zpráv. Pro dnešek, pokračování zítra." Doufám, že jsem McKaie přiměla uvědomit si, že s ním počítám a že mamku ochrání, kdyby se něco dělo.
Mamka a McKai dojídají a pak si jde mamka zabalit nějaké nejdůležitější věci. Trvá jí to chvíli, je to praktická žena, takže si pak s McKaiem pouští film.

kapitola 6 1/2

5. února 2012 v 14:31 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
Po dlouhé době jsem opět tady s dávkou kapitola OŽ :)
Nooo, jak říct, že tahle kapitola je spíše pohodářská, nikdo neumírá, nikdo nikoho nemučí. Trocha akce je až ke konci, takže omluvte notnou dávku myšlenek a blábolů k zaplnění obsahu kapitoly :)

Taky bych tuhle kapitolu chtěla věnovat Kristen C. za úspěnou propagaci povídky v Bratislavě a Komárnově. Díkes! :)

Procházka se psem

4. února 2012 v 18:52 | Erin |  Fotky
Zdravím všechny pocestné! :)
Kapitola je na cestě, dneska ji snad ještě dodám, i bez opravy beta-readera, která přijde holt později.
Ale pryč od OŽ... Dneska jsem poprvé byla se svým psem (Ronym) na velké procházce. Šla jsem já, můj kamarád a právě Rony. Bylo to strašně fajn! =) A ne, nebyla mi zima, i když bylo -11. Jak říkají Norové: Neexistuje špatné počasí, jenom špatné oblečení...
Budu naprosto neoriginální, a budu se opičit po jedné moc fajn holčině, páč jmůj kamarád udělal nějaké fotky z dnešní procházky, tak je sem dám. Das, promiň O:)
Nachodlil jsme asi 6km, ale kámoš si začal stěžovat na zimičku, takže jsme museli jít =D
PS: Ivoši, ty simulante, ale musím uznat... fotit docela umíš :D

1) Moje srdcovky- jakékoli západy slunce.