Květen 2012

Krvavá přísaha

30. května 2012 v 17:07 | Erin |  Recenze knih
Tak nějak jsem zalistovala svým čtenářským deníkem a nadchla mě představa, že bych vám sem dávala své názory na některé knihy. Jasně, není to originální nápad, protože recenze na knihy dělá skoro každá druhý blog, ale... :)
O první knize už jsem psala, ale někde se začít musí, tak se nezlobte...

"Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého..."

Čínské přísloví

KRVAVÁ PŘÍSAHA


Napsal: Christopher Farnsworth

28.5.2012

28. května 2012 v 5:30 | Erin

Neměl jsem boty a stěžoval jsem si, dokud jsem nepotkal člověka, který neměl nohy...


kapitola 14 4/4

24. května 2012 v 20:39 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr


Chceme ti pomoct," šeptám a přecházím před něj. Je to kluk o pár let starší než Timothy. Dělám to, co dnes už po třicáté šesté. Odhaluji tetování na zápěstí. Musí cítit tu energii. Kluk nasucho polyká a vrtí hlavou.
"Nech mě bejt!"
"Pšt," syčím potichu, aby se utišil. "Já ti chci pomoc."
"Ne! To říkali i před tím, než mě šoupli sem." I když zažívá strašnou bolest, odhodlaně mi pohlíží do očí. Nejspíš věří, že tohle ještě není to nejhorší místo na světě.

kapitola 14 3/4

21. května 2012 v 5:35 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr


Stojí uprostřed silnice, se založenýma rukama. Vypadá hodně naštvaně.

Zkouším znovu nastartovat, ale motor jenom zaškytá a nic víc. Ani nemusím předstírat, že jsem taky naštvaná.

Vylézám z auta.

"Hned to nastartuj!"

"Ne." Není těžké uhodnout, kdo bojkotuje motor těžce ukradeného auta.

"Jak chceš," krčím nezaujatě rameny a snažím se svůj vztek nedávat najevo. Jenom by mu to udělalo radost. Přicházím z auta, beru si z něj batoh a vycházím napříč Timothymu. "Pozdravuj v Norsku." Chci vědět, jak mě našel!

"Vrať se."

"Ne."

"Erin, vrať se!" Už jsem ho dávno přešla, ale zastavuji se a obracím se na něj.

"Donuť mě!" cedím skrz pevně zaťaté zuby a tvrdě mu pohlížím do očí. On mi stejně kamenný pohled oplácí, ale nic víc nedělá. Věnuji mu vítězný pohled a znovu jdu směrem od auta a od něj.

21.5.2012

21. května 2012 v 5:30 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Autor má být ve svém díle obsažen jako bůh ve vesmíru: všudypřítomný a neviditelný...

ZDROJ---> ZDE

kapitola 14 2/4

20. května 2012 v 12:39 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr


"Rušíme?" usmívá se Oliver.
"Jo…"
"Ne," přerušuji Timothyho a propichuji ho pohledem. "Promiň, Olivere, ale myslím, že se zvládnete seznámit sami." Pořád myslím na to, jak si ze mě Oliver dělal srandu, že by se s Timothym rád seznámil. Celý týden nějak na to nebyl čas.
"V sedm je schůzka," připomíná ještě Timothy, ale to už vykračuji směrem k Ericovi. Nayeli kráčí vedle mě a já vztekle kopu do kamínků na cestě. Tak se soustředím na kopání, až na Erica úplně zapomínám. Teda do doby, než do něj skoro narážím.

kapitola 14 1/4

18. května 2012 v 21:26 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
Ták jo!!!
Přináším sem část čtrnáct kapitoly, která je zatím nejdelší, co jsem kdy napsala. Má 17,5 stránek ve wordu a musím říct, že mi zabrala mnohem méně času, než kapitola předešla o pět stránek kratší.
Každopádně... kapitola ještě není opravená, prosím, přivřete oči a buďte trpěliví :)
PS: Tuhle kapitolu bych chtěla věnovat dvěma speciálním osobám. Ajce, která po mě opravuje kapitoly a jak jsem zjistila, obsahují vážně moře chyb. Ale občas se stane, že vám word opraví "Lovce" na "Luky", nebo "vločku" na "vložku"...
A pak ještě Lessa Raven... co dodat k nejdelšímu komentáři v historii blogu, který měl 1 265 slov?


Timothy
Erin se jako každou noc budí s prudkým trhnutím a zoufalým výkřikem. Už to trvá skoro týden. Nathanovo nápaditost, co se týče mojí smrti, se zdá být nekonečná.

Jsou čtyři ráno a mně je jasné, že dnes už spát nebude. I když je unavená a nevyspalá, dnes už neusne.

"Dobrý?" zajímám se.

Totiž, víte...

16. května 2012 v 20:50 | Erin |  Ostatní :)
Trochu mi připadá, že to tu opět zkomírá. Čtrnáctou kapitolu mám hotovou a přepsanou do počítač, jenomže si musím vytvořit trochu náskok, abyste pak nečekali měsíc.
No, v patnácté kapitole dojde ke zvratu---> Ke smrti jednoho z hrdinů *musí se jich začít zbavovat* a pak už to půjde jedním šmahem.
Totiž, víte, OŽ třetím dílem bude končit a pro mě je to srdeční záležitost. Neumím si představit, že prostě bude konec, že všechny moje popsané sešity se stanou jen sešity v krabici na skříni, které sem tam otevřu. Že příběh Erin a Timothyho dál pokračovat nebude. Že bude... the end. A popravdě? Snažím se to protahovat. Garantuju vám, že budu bulet jako želva, až se stane jedna z důležitých věcí, která odstartuje sérii dalších zvratů a důležitých dějů.
Nedávno jsem se svěřovala, že se to snažím protahovat. Je to pravda? Možná...
Ale tak dobře, zatím konec není a já ze sebe nebudu dělat ufňukánka.

Prvně bych chtěla možná blog osvěžit další možnosti zpovídání postav! :)
Myslím, že to mělo docela úspěch, bavilo to mě a doufám, že i vás.

13.5.2012

14. května 2012 v 5:30 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Když ranní svěžest vystřídá polední únava,
když se svaly na nohou třesou vyčerpáním,
výstup se začne zdát nekonečným,
a náhle nic nejde tak, jak bychom si chtěli -
v tu chvíli nesmíme začít váhat!

Dag Hammarskjöld


kapitola 13 4/4

5. května 2012 v 21:44 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr

Timothy

Erin se hlavou opírá a můj hrudník a potichu oddechuje. Je to jenom chvilička, co usnula, a já mám čas se vzpamatovat a trochu si urovnat myšlenky.

Co vám mám povídat? Každý byl, nebo alespoň jednou za život pubertální blbec. Já si tím taky prošel. Bylo to období, kdy jsem holky střídal častěji, než fusekle (o čemž Erin vědět nemusí!). Ale všechny ty holky… buď si na city hrály, nebo zdrhly potom, když jsem byl upřímný. A i mně šlo spíše jenom o ty fyzické potřeby. Teď se do toho zamíchaly i city a já si připadám jako naprostej kretén, když jsem ji nechal tak dlouho v rukách lidí, kteří jí ubližovali.

Sakra, kam jsem se to dostal?! Přemýšlím o věcech, kterým bych se ještě

kapitola 13 3/4

5. května 2012 v 21:42 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr"V pohodě není ten správný výraz. Dneska už mě jednou poslal do hajzlu a to je ke mně milej," zubí se.
Žije! Teď ho musím vidět.
"Nerada kazím tuhle chvíli, ale Steve… ani jednoho z nich jsme neomráčili."
"Do prdele! Erin, upaluj k Rómeovi, nebo vybuchne půlka planety."
"Koho jste neomráčili?" ignoruji jeho narážku
"Dva chlapy, co se dostali až moc blízko ke vchodu. Začali jsme z nich tahat informace, ale vy jste nás trochu vyrušili."

kapitola 13 2/4

5. května 2012 v 21:41 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr


Vracíme se zpátky do auta a Eric mi podává plechovku s limonádou.
Pocit bezmoci mě užírá jako kyselina. Nevím, co je s mými přáteli a naposledy jsem je všechny viděla pohromadě jako hromadu mrtvol. Nejraději bych si zalezla někam do rohu a dosyta se vybrečela, ale to by ničemu nepomohlo. Každou hodinu, co stále žiji v nevědomosti, co s nimi je, mám pocit, jako by se vzduch stával jedovatým.

kapitola 13 1/4

5. května 2012 v 20:17 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
Ahoj! =)
To bylo keců a mega dlouhé kapitole, přitom je... normální. Průměrná, jsem o jednu napřed, která je ta trochu delší. Takže se všem moc omlouvám, zase jsem si "zaerrorovala"
I tak doufám, že se kapitola bude líbit.
Je zvláštní se probouzet, ale ani jednou neotevřít oči. Jen naslouchat zvukům kolem sebe a zkoušet je zařazovat. Pak zase nečekaně usnout. Pořád se probouzím a usínám, aniž bych dala nějak vědět, že jsem při vědomí.
Zdají se mi sny. Děsivé sny.

Moje fotografické ne-umění 3

1. května 2012 v 21:33 | Erin |  Fotky

Jsem neshopná. Nepřepsala jsem další kapitolu, pořád něco chybí. A snad to do víkendu bude na blogu. Aby tady nechcípl pes, který už měl namále, tak sem dávám dalších pár fotek. Tentokrát jsem fotila foťákem, takže fotky nejspíš budou o něco ostřejší, než ty minulé, focené mobilem :))


1) Tahle je focená ve sklepě u prababičky na statku- v Třebeni. Sklep se větví do někila chodeb a dalších a dalších místností. Některé už se zřítily, v některých je pouze tohle- Jenom bůh ví, kdo dřív na té posteli spal, jak se tam dostala... strašně by mě to všechno zajímalo, ale to už se nejspíš nedozvím :) *Nebude se zmiňovat, co na té fotce vidí po zvětšení* :DD Jsem srab. Tohle byla druh chodba, která nebyla osvětlená a foťák fotil s bleskem. Dál jsem se neodhodlala jít...