kapitola 18 4/4

21. července 2012 v 13:31 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr

"Steve! Panebože, to…"
"Jestli řekneš, že jsem to neměl dělat, budu tě do konce života strašit jako duch," chraptí.
Šíp projel celým jeho ramenem, ale to není vše. Povrch šípu je pokrytý slabou vrstvou Woddova kovu, což mu působí neuvěřitelnou bolest.
Pomáhám mu do sedu a on se pořádně nadechuje.
Půl minuty.


Tak dlouho nás Nathan nechává být, než se objevuje před námi a kolem rukou se mu kroutí provazy černé magie. Natahuje dlaň k nám a vytváří si svou zhmotněnou moc o velikosti asi fotbalového míče.
"Uteč," chce po mně Steve, sám neschopný jakékoli akce. Woddov kov ho úplně ochromuje, protože otevřenou ránou se mu dostává do celého oběhového systému, i do srdce.
"Víš, že si zase něco pokazil?" směje se Nathan.
"Copak? Povídej," vyzývá ho Steve.
"Ten šíp nebyl pro tebe."
"Vážně? Mně se naopak zdá, že jo."
"Jenom pojistka, jestli uděláš takovou blbost, jakou jsi udělal."
"To je mi fakt líto, ale my si to ještě vyříkáme. Sejdeme se totiž v pekle!"
"Jak chceš!" Nathan vysílá kus své zhmotněné energie směrem ke Steveovi.
Čtyři kroky.
Tolik jich stíhám udělat a postavit se tak před Stevea. Stejně jako bez Timothyho bych už snad stokrát byla mrtvá. Vždy mi pomohl, i když ho to mnohdy mohlo stát život. Nikdy si nestěžoval, že nás furt namáčím do problémů a on nás z nich většinou dostává.
A já jsem ráda, že mu to můžu alespoň z části oplatit.
Nathanova energie mě zasahuje do levé ruky, ale na Stevea se nedostává. Padám na zem a přes oči mi padá černá opona. Ani si neuvědomuji, že křičím.
Po prvotním šoku, kdy se smíchalo tolik dobré a černé magie otevírám oči a snažím se zaostřit.
Steve žije.
Nathan žije.
Magická bariéra se tříští na miliony malých kousků a každičký kousíček bariéry se ve vzduchu krásně třpytí.
"Už mě nebavíte, že se vám chce pořád se navzájem zachraňovat," vzdychá Nathan. "Ale díky za ten bonus. Díky tobě všichni umřou, Erin." Nevím, kde se ve mně bere tolik emocí naráz. "Magií to asi nevyřešíme, takže musíme po staru."
Všechno přehlušuje něco studeného, co se dotýká mé ruky. Pevně svírám rukojeť Steveovy dýky a vyskakuji na nohy ve chvíli, kdy po mě Nathan skáče. Daří se mi vykrýt jeho útok a on ode mě překvapeně odskakuje.
S dýkou v ruce jsem nebojovala od doby, co nejsem Ochránce. Sama jsem nečekala, že ve mně stále budou tak silně zakořeněné reflexy na jisté situace.
Nathan se dostává až ke mně a já se po něm oháním. Zachytává mou ruku a silně přidává na síle stisku, až mi dýka vypadává z ruky. Přitahuje si mě k sobě ještě blíž a na oko se svůdně usmívá.
"Jsi člověk, Erin. Nebojuj se mnou, špatně to dopadne."
"To dopadne tak jako tak."
"To máš pravdu, ale nerad ti ubližuju." Tohle ve mně vyvolává smích.
"Máš bod za vtip roku." Bojím se třeba i pohnout. Takhle blízko jsem u něj byla naposledy… ani už nevím kdy. Ale bylo to v době, kdy se mě nesnažil zabít a já se ho nebála.
"Tobě to přijde vtipné, ale já říkám pravdu." V ruce se mu objevuje dlouhý nůž a přitahuje si mě ještě blíž k sobě.
"Přestaň," láme se mi hlas, nechci zemřít. Ne jeho rukou.
V tuhle chvíli jsou mi veškeré schopnosti k ničemu. Iluze je na nic, stejně jako čtení myšlenek, nebo možnost ho ovládnout, protože to se mi nepovede. A dál… dál nic neumím.
On se ke mně naklání tak blízko, jak jen to jde a šeptá mi do ucha: "Nebude to bolet, slibuju."
Do toho, pobízím Nathana v duchu, smířená s osudem.
Ale něco se děje.
Sebastian a Timothy se objevují asi metr před námi a srážejí nás na zem. Timothy mě od Nathana odtrhává a schovává za sebe, zatímco já se snažím vzpamatovat.
Útočí na něj oba dva naráz, ale Timothy se stíhá bránit i útočit. Nathan končí na zemi svázaný tlustými kořeny obalenými nějakou tekutinou, která mu nejspíš působí bolest a Sebastian už jede z posledního.
Vytvářím iluzi dalšího člověka, kterého si všímá Sebastian svým periferním viděním. Je tak mimo, že se ohlíží. I když jen na setinu vteřiny, Timothy toho využívá a zaráží Sebastianovi dýku přímo do srdce. Okamžitě z něj začíná prýštit černá magie do celého okolí. Timothy svou výhru stvrzuje dávkou svojí dobré magie, což Sebastian nemůže přežít.
Je mrtvý.
Nathan už je zase na nohách a za každou cenu se snaží vzít mě sebou do horoucích pekel. Jenomže Timothy mu nedává absolutně žádný prostor jenom se ke mně přiblížit na takovou vzdálenost, aby mi mohl vůbec ublížit.
"Nebude to bolet," říká mu Timothy, když se k němu dostává nebezpečně blízko. "Vlastně bude a jak!" Timothy dýku doslova nabíjí svou energií a Nathan následuje Sebastianova příkladu. Dostává ránu rovnou do srdce. Znovu se mísí dobrá a černá magie, ale Timothy dýku z Nathanova hrudníku nevytahuje. Tím prodlouží jeho život asi o dvě, tři minuty. Život a také jeho utrpení.
Nathan… to cítí. Ba co, má pocit, jakoby ho energie trhala na kousky. Takovou bolest v životě nezažil a snaží se ji zastavit. Timothy se ale nenechává odstrčit a mučí tak Nathana až do jeho úplného konce.
Konec…
Rozhlížím se po zdemolované krajině a snažím si nevšímat těl Sebastiana a Nathana.
"Erin? Jak je ti?" chce vědět Timothy, který je v okamžiku u mě. Všude po těle má nespočet škrábanců a popálenin, ale vypadá to, že žádné vážné zranění neutrpěl.
"Já… je mi fajn. Pomoz Steveovi." Timothy mě hladí po tváři a přemisťuje Stevea. Doufám, že rovnou na ošetřovnu, protože v posledních minutách Steve nedaroval Nathanovi ani jednu kousavou poznámku.
Co když…
Sedím na zemi a otupěle civím před sebe. Pozoruji Ochránce a Výjimečné z louky. Začíná mě bolet ruka, do které mě zasáhla Nathanova energie, ale nechci vidět, co s ní mám.
"Timothy… já jsem nechtěla." Vím, že je tu.
"Co se stalo?" kleká si vedle mě, zandává mi pramen uvolněných vlasů za ucho a zvedá hlavu tak, abych se mu podívala do očí.
"Ta hranice… pustila jsem k nim ty příšery."
"Cože? Bariéra drží ještě teď. Za ni se dostalo asi osm těch monster a Ochránci je všechny dokázaly zabít."
"Ale já viděla, jak…" Nathan. Nakonec se mu podařilo dostat se mi do hlavy a parádně mi rozházet myšlenky. "Takže, bariéra drží?"
"Jo, v nic jiného jsem ani nedoufal." Povaluji ho na zem a naše rty se setkávají v polibku, kdy je štěstí obou, že ten druhý žije, víc než jasné.
"Pojď," odtrhává se ode mě jemně a oba nás přemisťuje za hranici.
Pomáháme s několika zraněnými a Timothy rozhoduje, že Nathana a Sebastiana mají nechat tam, kde jsou. Že se o ně osobně postará zítra.
Ale pak z ničeho nic kolabuje.
Lékaři mě ujišťují, že je jen vyčerpaný a potřebuje odpočívat.
Do města se vracím s Mikkelem a Christianem, kteří mi v chůzi dost pomáhají. Doteď jsem si to neuvědomovala, ale připadám si totálně vyždímaná.
Když procházíme ulicemi, lidi začínají tleskat a děkovat mi.
Ale zdá se mi, že nejsem ta pravá, které by lidé měli děkovat za své životy. To Timothy je hrdina dne a těch dalších dnů. To díky němu jsme všichni naživu.
Měl by dostat nějakou cenu!

Další kapitola

Předešlá kapitola

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vicky Vicky | 21. července 2012 v 14:34 | Reagovat

né... Nathan a Sebík jsou-jsou mrtví??? :'( fňuk fňuk... :'( asi napustím celé koupaliště slz... :'(
MUHAHAHAHAHA!!!!!!!! Jsou KAPUT!!!! :D :D :D :D :D :D Nejlepší kapitola OŽ!!!! fakt! ten boj, Erin, Timík... Už jsem myslela, že umře Steve nebo Erin ale HAHAHA!!! Naštěstí ne!!! Brutálně nejlepší kapitola, Erin! :D :D Smekám, klaním se... :D :D
*ehm, jenom doufám, že nějak nevstoupí z mrtvých ti dva hajzlové jinak.... :× vezmu do ruky luk a šíp JÁ!!!

2 Ellie von Blanchet Ellie von Blanchet | Web | 21. července 2012 v 15:04 | Reagovat

Páni nemám slov. Už se těším na další část. Rychle, rychle prosííím.

3 Liss Liss | Web | 21. července 2012 v 19:01 | Reagovat

Luk a šípy... to nejsou tvoje obvyklé zbraně. Ale tak když jde o Nathana, tak něco extra, že? :)))
Bezva kapitola, zajímalo by mě, co přijde dál, protože pokud jsi nezměnila názor ohledně zabití jedné konkrétní postavy... tak stále není konec! Muhehe

4 Dany Dany | Web | 22. července 2012 v 18:51 | Reagovat

"Viděl jsem už spoustu věcí. Chucka Norrise brečet, letadlo couvat a blejt koně v barvě francouzské trikolory. Ale Nathane, na tvojí blbost nemá ani ten kůň."  no pri tom som trela pysky o zem :DDDDDD najlepšia kapitola EVER. Pozerala som na to s otvorenými očami aj ústami aj ušami aj všetkym co sa dalo. Konečne je ten vol Nathan mŕtvy, detto Sebastian. Len dúfam, že Steve prežije bo budem plakať... a ze Timko je fakt len unavený, lebo ak nie !!! Vybijem si zlosť na mojich postavách :DDD (odvetaaaa :D) Skrátka najlepšia kapitola, podľa ktorej je vidno, že sa to už blíži ku koncu a tomu sa mi nechce veriť. NECHCEM koniec :// Nemôžeš urobiť Ďalsích.... do mojej smrti kapitol ? :DDDD

5 Erin Erin | E-mail | Web | 22. července 2012 v 18:59 | Reagovat

[1]: Děkuju moc! :)) No jo, musí mít klid i oni :D Jo, původně jsem taky myslela, že umře někdo jiný. Ještě jednou děkuju moc!

[2]: Děkuju.

[3]: Nejsou no, rozhodně ne v tomto příběhu :D
Názor jsem nezměnila.
Děkuju :)

[4]: Děkuju moc, jsem ráda, že se hláška líbila :D
Děkuju, děkuju, děkuju! :)
Chtěla bych vidět otevřené uši... :DDDDD
Můžu tě ujistit, že Timothy je skutečně jen unavený. Jeho bych nezabila blbým vyčerpáním :D
Ne, třetí díl je konečná stanice :)

6 Katniss Katniss | Web | 22. července 2012 v 19:54 | Reagovat

hurááá!!!!! :D :D :D :D jsou mrtví!!!!
No, mně, jelikož jsem knihy přečela za dva dny, bylo trošku líto Nathana, protože v 1. dílu se mi opravdu moc líbil a i když byl teď svině, strašně mě dojaly ty vzpomínky... - už jsem myslela, že se z něj zase stane to zlatíčko, ale ono ne... :( :( :( Takže opravdu smekám, Erin, a souhlasím s Dany, že tohle je nejlepší kapitolka ze všech :)

7 Vera Vera | Web | 22. července 2012 v 23:10 | Reagovat

Už nikdy nesmím číst OŽ dopředu! nesmím :) ale já jsem to jednoduše nevydržela! i když jsem (myslím) teprve u třetí kapitoly první knihy, tak to nešlo odolat!...a..WOOOW!!! jedním slovem!!!!!
jak by řekl Barney Stinson - (you are) AWESOME!!!!!!! smekám před tebou! :)
Nathana jsem si oblíbila..i za tu krátkou dobu. (ale to jsem ještě netušila že je zlej...nebo není?...já z toh tak málo chápu, že se nenávidím za to, že si ve svým čase nemůžu najít jednu pitomou hodinku na čtení téhle úžasné knihy!!!) nemohla jsem se smířit s tím, že umřel...(...:((()

8 vytvorila vytvorila | Web | 23. července 2012 v 20:59 | Reagovat

Fajn. Od znovu.
Pokusím se tu někdy něco přečíst, ale třeba tady koukám že je to třetí.. řada, či co, takže se kouknu, jestli tu nemáš něco kratšího nebo ne tak rozepsaného a prostě se pokusím něco přečíst.
Díky za ochotu.

9 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 25. července 2012 v 0:51 | Reagovat

oh! žije! a je to len rameno! *odpľuje si na zem* krucipísek dievča, toto mi už nerob! vieš aké som mala hnedé gate? fakt som bola v tom že si ho odkrágľovala!
a keď sme pri tých jatkách...
nie sú mŕtvy.
ja to viem.
predsa nemôžu. nie že by to bolo "ľahké" ale... niečo mi tam nesedí. neviem čo. ale... niečo.
a potom... dopekla, čo s abude diať v druhej polovici knihy???? nojkrucipísek! už som si naozaj myslela že pre ty-vieš-koho nastala súdna hodina... Ešteže nie. Happyending? POchybujem. Ešte stále sú tu ľuadia, a aj keby bol Seb a Nath death (loooool jedna v noci, kvalitne mi hrabe, nevšímaj si ma) zariadiť mierové spolunažívanie ľudí a "ostatných" bude oveľa ťahší oriešok. Ale aj tak sa mi nezdá že by to mal byť konic :/
Pfff... POtrebujem pokec. A krátke info o tom, čo sa plánuje :D
Ale musím povedať, že ako také Epic Batle by to bol veľmi pekný koniec. Tak krásne si to opäť všetkko opisovala, do detailov, precízne a tak... reálne! že som sa normálne nemohla zastaviť, a pri poslednej kapitole chýbajú moje komentáre. Ale tak ono to vážne nešlo odtrhnúť sa od toho, proste som čítala ako šialená... Milá moja... Zapchaj si uši a najblyžší riadok preskoč, lebo viem že sa ti nebude páčiť ale ja to musím povedať, lebo JE to pravda:

Si omnoho lepšia ako ja. Si môj vzor, moja múza a ja tvoju fantáziu uctievam... di génius, niečo také napísať totiž nie je normálne. jasné, zasa si to nebudeš chcieť priznať. ale mne je to fuk, pretože človek sa nikdy nevie sám seba zhodnotiť objektívne.

Jednoducho.... Waaaa !!! Krásne krásne krásne! Acia me gusta!
Ps. Timothy by si mal napísťa prechodné bydlisko na ošetrovňu :D Chudák jeden, zasa je mimo...
ps2: aj tak vyjadrujem pobúrenie že Nathanovy smrteľnú ranu nezasadil Steve. (ale čisto teoreticky,a k je moja hypotéza že nie sú mŕtvy správna, tak potom máš ešte jednu šancu nechať sa pobiť dvoch bratov... a nech zvíťazí ten lepší - samozrejme všedci vieme kto to je ♥.♥)

dobre dobre. už píšem kraviny. idem radšej spať. hoj hoj! a teším sa na pokračovanie ;)

10 Das Das | Web | 20. srpna 2012 v 23:57 | Reagovat

ÁÁÁÁÁÁ!
ÚŽASNÝ!
Já jsem se tu zas málem rozbrečela, jelikož jsme si myslela, že je Steve opravdu mrtvý! A... jako megahustý! Jsem ráda, že už je Sebastian mrtvý. A že je Nathan taky.. no, že taky hnije v pekle. I když jsem ho dřív měla ráda. Ale je to debil. Doufám, že tam se Sebastianem (v pekle) budou hořet ještě pěkně dlouho!
Vrhla bych se na další kapitolu, ale už pomalu usínám. :D

11 Tigris Tigris | Web | 2. října 2012 v 13:57 | Reagovat

Myslím, že chvíli nebudu věřit ničemu z toho, co jsi psala, dokud se o tom v příštích kapitolách nepřesvědčím. Vím, že napsat "šlo to nějak hladce" by bylo vzhledem k děsným věcem a mnoha bitvám, které prožili asi necitlivé, ale nějak mi to prostě ještě nejde do hlavy. :D
Skvělé drama. :)

12 Erwiel Erwiel | E-mail | Web | 17. října 2012 v 23:41 | Reagovat

Ahoj, chtěla jsem se tě zeptat, jak Nathan zasáhl Erin tou černou magií. NEříkala jsi, že Erin nezraní žádná magie a Timothyho žádná zbraň?

13 Lauren Lauren | Web | 2. listopadu 2013 v 23:18 | Reagovat

Po miliardě let jsem se opět donutila zasednout k počítači a přečíst si další krásnou část povídky od Erin. Nevím, co k tomu dodávat. Tolik akce a skvělých hlášek v jedné kapitole.. Umíš člověka tak dokonale zblbnout a překvapit - když už si myslím, že jsem za vodou a všechno bude v pohodě, vždycky mé přesvědčení nabouráš a přijdeš s něčím nečekaným. Za to máš můj obdiv. :) Omlouvám se, moc dobře vím, jak jsem ve čtení pozadu. Ale (opět) kvůli školním povinnostem mi nezbývá tolik času na spoustu věcí. Budu se snažit uspořádat si čas tak, abych toho stíhala víc. A doufám, že se brzy dostanu i k Dětem hvězd, na které se třesu zvědavostí už delší dobu. A také musím dohnat Volání svobody.. jsem to ale nezodpovědný člověk, není-liž pravda?
Dobrá práce, Erin. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama