Říjen 2012

Jedna náhoda a malý průzkum

30. října 2012 v 20:25 | Erin |  Ostatní :)
Zdravím :)
Dneska večer se mi vzácně uvolnilo trochu času a já se ho rozhodla věnovat právě nějakému článku. Kapitola to sice není, ale tu si šetřím na 'horší' časy.
Název článku asi nikomu moc neřekne... teda možná super pozornýmu člověku, kter čte OŽ ano. Mě to neuniklo z toho důvodu, že jsem autorka příběhu a no... vážně blbá náhoda.
Ještě před tím, než se vytasím s tím, o čem je řeč, musím říct, že si nemyslím, že by to byla moje chyba, nebo tak! :D To ani nápad.

Z parkoviště je jezero, kolem létá všechno možné, popsali bouři Newyorčané...

Vážně jsem kvůli příběhu nesledovala aktuální počasí a jenom to trochu neokořenila. Jen se mi povedlo "načasování". V této době v Severní Americe řádí hurikán Sandy.


 • Tamní metro zaznamenalo největší škody za celou dobu svého fungování...

 • Jen v New Yorku odpojila bouře Sandy od elektřiny 670 000 odběrných míst, z toho na nejvíce postiženém Manhattanu 230 000. Náprava může podle elektrárenské společnosti Consolidated Edison trvat i několik týdnů.

Pohled na New York (ZDROJ obrázku a textu)

New York je pod vodou, Queens hoří, v New Jersey se prolomila hráz...

Bouře Sandy zabila už 35 lidí a valí se na Chicago...


Těch článků jsou mraky, v internetu, ve zprávách... docela mazec. Ten hyperkán v OŽ jsem si představovala ve větších rozměrech, ale tohle na ukázku sil přírody celkem stačí :)

__________________________________________________________________________________________

No a pak k tomu "průzkumu". Samozřejmě se týká OŽ, takže, kdo o to nemá zájem, ať se dál ani nesnaží číst :) Jde čistě jenom o to, abych zjistila nějaké informace, které by mě ze srdce zajímaly :) Tomu, kdo se tohohlo skoro 'dotazníku' zúčastní, patří obrovské díky! =)
Jde o soubor otázek... různých. Odpovědi všech, kdo se vůbec rozhodnou odpovídat si uložím do dokumentu k sobě do počítače a ty samé otázky bych dala až OŽ skončí. Až bude konec OŽ a já budu mít odpovědi i podruhé, zveřejním tyhle otázky i ty, co teprve přijdou. Moc se těším na porovnání :) Otázky pokládám teď, protože mi přijde, že jste ještě jaksi... neovlivnění děním v OŽ. Takže... vzhůru do toho a díky moc moc moc všem, kteří se mi rozhodnou věnovat nějaký ten čas :)

 1. Vaše nejoblíbenější postava? A proč je zrovna ona vaší oblíbenou?
 2. Nejvtipnější zážitek, scéna nebo hláška, kterou si z OŽ pamatujete?
 3. Naopak nejsmutnější zážitek, scéna?
 4. Postava, se kterou byste se chtěli přátelit?
 5. Někdo, kdo je vám nesympatický? {pro šťourali- samozřejmě postava z OŽ}
 6. Postava, se kterou byste chtěli strávit den?
 7. Někdo, kdo jedná neuváženě...?
 8. Nejbojácnější postava...?
 9. Prostředí, které se vám v příběhu líbilo nejvíce?
 10. Nejdojemnější okamžik?

Všem moc díky!!! :)


25.10.2012

25. října 2012 v 23:23 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Začni dělat, co je nevyhnutelné

Potom dělej, co je možné

A najednou budeš dělat nemožné


Sv. František z Assisi

kapitola 23 2/2

24. října 2012 v 22:44 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr

Timothy


Ten nával cizí energie jsem cítil asi dva dny před návštěvou Norska. Ale nechtěl jsem tím Erin rozrušovat. Chystal jsem se jí to říct… později. Ale očividně na to přišla i sama.
Vím, že nás před bouří dokážu ochránit. Neměl bych mít tedy náladu, jakou mám. Tudíž hluboko pod bodem mrazu. A kupodivu s náladou nesouvisí další Lovec v našem domě.
Chvíli mlčky stojíme na místě. Erin pozoruje jasné hvězdy a já naslouchám praskání ledu na jezeře. Přitom se do nás opírají první ostré poryvy studeného větru vanoucího z východu. Přibíhá k nám Nayeli a otírá se o moji nohu.
"Měli bychom jít," povídá Erin. Společně se vracíme do domu, kde to voní dřevem. Skutečně jsem k tomuhle místu přilnul víc, než jsem odhadoval. Představa, že je někdo, kdo to chce zničit, mi do krve vyplavuje vztek.

kapitola 23 1/2

24. října 2012 v 22:40 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
Vážně se vám to nezdá, skutečně po dlouhé době můžete spatřit na tygrovi nový článek, ještě ke všemu kapitolu! :)
Svůj skoro dvouměsíčné sředoškolský život snad raději popisovat nebudu, mám jen pár slov: "Ať žije základka!" :D
Prostě a jednoduše jsem nestíhala- ale ode dneška jsou prázdniny, takže tady je 23. kapitola a 24. už přepisuju do počítače, snad nenastane tak veliký útlum, jako posledně...

 1. Krátký vzkaz pro Vicky: *Čte si JS bez internetu...* Snad víš, co to znamená :D :)
 2. Makesino a Erwiel- klaním se a tuhle kapitolu bych tak nějak chtěla věnovat právě vám, protože s vervou, s jakou jste přečetly OŽ---> Nedávno jsme někomu říkala, že já vidět to množství kapitol a textu, asi bych se do čtení nepustila. Ale vy jste to udělaly a to množství jste zdolaly za tak krátkou dobu, ke všemu ty povzbudivé komentáře... MOC VÁM DĚKUJU!!! ♥ :) Protože není lepšího hnacího pohonu pro fantazii autora, když ví, že se někomu příběh líbí! :)
PS: Kapitolu opět nevidělo oko bety a nevím, zda text dává vůbec smysl, protože jsem kapitolu psala skoro měsíc po větách, kdy byl čas, denně asi tak pět deset minut, takže se předem omlouvám za možné chyby.


Timothy


Kolem poloviny února už je Sean jakž takž v pořádku. Ale on i Jodie už za tmy nikdy ven nechodí.
Já a Sean, sice nejsme přátelé, ale tím, že zachránil Jodie život, si u mě šplhnul. Je to asi na hranici jisté tolerance, kdy nemám chuť to škrtit, kdykoli ji třeba políbí. Colin a Rob stále trénují, aby se alespoň pokusili dohnat Ochránce ve svém věku.
Tenhle měsíc už je třetí den, co se mrazy přehouply přes minus dvacet stupňů, z čehož má Erin radost a normální lidé jako já, trpí.

Vezmu to rychle.

15. října 2012 v 20:38 | Erin |  Ostatní :)
Tenhle článek nebude moc smysluplný, vlastně se v něm holdám pár větami omluvit všem svým oblíbeným stránkám, že nečtu, nečtu, nejspíš mi už i pár důležitých věcí uniklo. Vymlouvat se na nedostatek času je bídné, ale člověk s tím nic nudělá.
Takže mi to všichni promiňte, já na vás myslím a rozhodně to napravím! A vím, že je tu poslední dobou docela mrtvo, tak zavřete prosím obě oči, ona snad přijde zase doba, kdy bude mnohem líp! :))

Moje fotografické ne- umění 5 +výkecník

12. října 2012 v 20:55 | Erin |  Fotky

"Konec dílo krášlí..."

PUBLIUS OVIDIUS NASO

Nebudu vám tady psát dlouhé romány o tom, jak kvůli škole nemám moc času na věci, na které bych je mít chtěla a rovnou přejdu k věci. Ten citát tam není pro nic za nic, tak nějak se jím utěšuju, někteří zasvěcenci ví, o čem mluvím, ti další pochopí později :)
Nedávno jsem zjistila, že veliký kapitolový náskok není nic moc. Jedna kapitola fajn. Ale já mám v sešitě už konec 25.kapitoly a tady je jenom 22. Vynasnažím se, abych nějak ten náskok vyrovnala, protože když čtu komentáře u 22. a já jsem hlavou už u konce 25. dělá to pěknou paseku :-D

Ráda bych upozornila na jednu věc... Děkuju všem lidem, kteří pochválili nynější vzhled blogu. Není to sice jako od C.V.O.K. a všechno je dělané v malování, ale na to, že s grafikou kámoš nejsem, tak myslím, že to není tak, ale stejně... berte na to prosím ohledy :)

Pak bych ráda upozornila na pár blogů...
Nemá to být reklama, daní autoři o téhle "výstavě" neví, dokud si tohle nepřečtou (Z těch dotyčných, pokud se vám něco nelíbí, není problém cokoli smazat, co se vás týka ;) :))

kopapaka- Jako prakticky každý člověk znám Harryho Pottera, ale nejsem zase tak veliký fanoušek, abych sjížděla všechny blogy, kde někdo píše nějaké FF. Ovšem tenhle autor je výjimka, kvůli jedinečnosti svého psaní. Způsob jakým píše, bych jednou chtěla psát já. Takže vzhůru do čtení, myslím, že nikomu neuškodí pár názorů navíc! :)


InTheLife- Asi nejmladší z mých oblíbených stránek, někdo ho možná zná pod přezdívkou Odrian. Popsat jeho talent na skládání veršů v jeho věku lze jenom těžko. Nejenže mají básničky smysl, ale pokouší se i o prózu. Myslím, že i on by si zasloužil, aby jeho tvorbu znalo víc lidí :)

4.10.2012

4. října 2012 v 23:23 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Říká se, ře děti, blázni a filozofové mluví pravdu. Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápu...

Niccoló Paganini