Listopad 2012

10. kapitola 2/2

25. listopadu 2012 v 10:42 | Erin
"To on ti dal upravit ciferník?" ptám se chladně a on mě pohledem škvaří na uhel.
"Co ty o tom víš?! Nic, takže…"
"K tvojí smůle vím úplně všechno," přerušuju ho a věnuju mu ledový pohled.
"Co všechno?" Teď je jeho hlas naprosto bezvýrazný, veškeré emoce jsou pryč.
"Tvoje rodina na Zemi, Lumang, vydírání, prostě všechno, chápeš to? A když už jsem u toho zpovídání… představ si, že jsem bohužel nemohl ovlivnit, kdy a kde jsem se narodil a ani jsem nemohl ovlivnit, že mého otce zabili a nasadili na misi tebe. Je mi líto, že to tak dopadlo, ale už s tím nic neuděláš." Daeron mě propichuje mrazivým pohledem a chvíli nic neříká. Vypadá to, že přemýšlí o tom, co jsem pověděl.

10. kapitola 1/2

25. listopadu 2012 v 10:41 | Erin
Zdravím všechny zbloudilé pocestné! :)
Po více jak týdnu přináším další kapitolu Volání svobody, kterou jsem pořád měla v záloze. Stejně tak mám dopředu napsanou i jedenácku, no, dál se asi budu muset snažit. Dvacátá pátá kapitola OŽ je napsaná, přepsaná a jenom čeká na to, až odešlu e-mail k opravení kapitoly, dvacet šestku mám napsanou jenom v sešitě, asi dvě stránky v počítači.
Tenhle týden budu asi ten nejdrsnější, protože na každý den máme naplánové alespoň dvě písemky, v pátek snad jenom jednu. Každopádně jsem po včerejšku přišla na to, že se klidně na celý gympl můžu vykašlat, protože jsem objevila svůj skrytý talent. Budu stěhovák! ^.^
Chtěla bych moc poděkovat Tlamě, Alexis Dark, C.V.O.K., Veře a Vicky za to, že jste to s Volání svobody nevzdaly, strašně moc jste mě potěšily a nakoply k dalšímu psaní :)
Desátá kapitola je spíš jenom informačiního rázu, sem tam se občas dozvíte něco nového, Daeron vybuchne a ne jednou a již zmíněný začíná mít špatný vliv na Joella. Dokonce tak moc, že...

22.11.012

22. listopadu 2012 v 23:23 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Nikdy nepůjčuj knihy, protože nikdo ti je nikdy nevrátí. Jediné knihy v mé knihovně jsou ty, které mi půjčili jiní...

Anatole France
ZDRIJ--> ZDE

"Projekt" Postava týdne - Oběť číslo 2

17. listopadu 2012 v 21:39 | Erin |  Ochránce života- jiná podání
Je to týden, co byl první obětí 'zákeřných' otázek milovaný a úžasný Steve. A je načase zabruslit do trochu klidnějších vod, aby pak mohla přijít bouře v podobě ... méně oblíbených postav :D

Ještě před tím, než se dozvíte, kdo bude další postavou, jednou při psaní se C.V.O.K. mě i jí něco napadlo. Její nápad půjde jako druhý, páč to nejlepší nakoonec :D :) Mým nápadem bylo, že bych na otázky ohledně Stevea odpověděla i já a mou spřízněnou duši, že bych mohla vybrart nějaké nejvtipnější odpovědi z předešlého dotazníku... :) Ale nejdřív budete muset přežít moje odpovědi.


 1. Jaké zvíře byste k němu přirovnali? Proč?
 2. Jaká zelenina ho podle vás nejvíce vystihuje? ((C.V.O.K.--> pokud napíšeš rajče... :DDDDD ))
 3. Barva, která se k němu nejvíc hodí je ______?
 4. Vezměte to tak, že je Steve člověk. Jakou věcí by podle vás mohl být, kdyby člověem nebyl?
 5. Přídavné jméno, které podle vás ke Steveovi patří?
 6. Horor, ve kterém byste chtěli Stevea vidět?
 7. Kdyby měl být Steve předmět ve škole, jaký by to byl?
 8. Jméno řeckého boha/bohyně, které byste Steveovi dali, které se k němu hodí?
 9. Jaké šťastné číslo byste mu přidělili?
 10. Komedie, ve kterém byste chtěli Stevea vidět?
 11. Jakou pohádkovou postavu byste Steveovi přidělili jako doživotní partnerku?
 12. Knižní hrdina, kterého vám Steve připomíná?
 13. Počasí, které k němu pasuje?
 14. Jeden Steveův klad a jeden zápor.


 1. Orel- je to dravé zvíře, ale správným chováním si můžete zajistit, že vám nevyklove oči, když ho naštvete.
 2. Melou (ano, je to zelenina) --> Jiný na povrchu i uvnitř.
 3. Není to moc originální, ale nejvíc mi k němu sedí černá.
 4. Plyšák ^.^
 5. Nevypočitatelný (pokud to někdo napsal, omlouvám se, píšu, co mě napadne bez ohledu na to, co jž bylo psáno :) )
 6. Vřískot! Chtěla bych vidět, jak mu nakope zadek. Steve jemu, samozřejmě.
 7. Asi chemie- můžete smíchat pár látek, které vytvaří krásnou, barevnou a dechberoucí reakci, někdy to ale občas bouchne, aniž byste to čekali.
 8. Nemesis- je to sice bohyně, ale spravedlivé odplaty.
 9. 3
 10. Méďa... :D
 11. Manželku pana Úžasňáka, ani za boha si teď nevzpomenu na jméno.
 12. Stevea jsem podle nikoho nevytvářela, ale asi by ho přorovnala k Damonovi.
 13. Tornádo.
 14. Klad-optimista, zápor- občas mu rupne v kouli.

9. kapitola 2/2

16. listopadu 2012 v 21:54 | Erin

Takže takhle to je.
Daeron ani náhodou nešel do té mise ze své vlastní vůle. Donutili ho. Vyhrožovali mu, že ublíží jeho rodině na Zemi. Dokonce své výhrůžky napůl naplnili. Být na Daeronově místě, udělal bych totéž. A nejspíš bych neměl v lásce toho, kvůli kterému vyhrožovali smrtí mé rodiny, mě málem zabili a teď se vytasili s vydíráním znovu. Najednou mám pochopení pro jeho chování.
Po pár minutách se zvedám a chci se vrátit zpátky do školy, jenomže narážím na Mychela, Noela a Niomi. Po chvíli se někde vyloupává i Isaiah a strká Mychelovi do ruky cukrovou vatu. Jsem rád, že mě s ní nikdo neviděl, jak tak koukám, téhle sladké věci holdují především děti a holky. Ale co.
Chci je co nejvíc nenápadně obejít, jenomže se mi to nedaří.

9. kapitola 1/2

16. listopadu 2012 v 21:52 | Erin


Zdravím vás, pozemšťané!
Ne, není to vtip, skutečně je tu další kapitola Volání svobody. Blok úspěšně překonán. Aby taky ne, po skoro třech měsících. Nebudu zdržovat kecy o tom, proč, jak kdo a kdy, spíš bych měla připomenout, co se dělo v minulé kapitola, nedivila bych se, kdybyste to zapomněli. Já sama si vzpomínám jenom matně :D

PS: Omlouvám se za to kouskování, šest stránek určitě není 4o ooo znaků, ale inteligenci blogu už známe...

Co se dělo: Joell se s přáteli dostal na první pohled bezpečné místo, kterému nikdo jinak neřekne, než Resistentia. Prvních pár dní je celkem v pořádku, ale pak hlavní šéf, boss organizace za boj proti pozemšťanům, pan Lumang, ho chce poslat na misi za nalezením dalšího klíče, který by mohl otevřít tajný trezor se zbraněmi a vyhnat pozemšťany z Datterie. Aby Joell mohl odcestovat, začal více trénovat a čím více času tráví s Daeronem jakožto se svým trenérem, začíná ho mít čím dál tím víc plné zuby. Joell, Daeron a Ayeth spolu byli trénovat venku, když se pouhý trénink trochu zvrátil v pokusu zachování tajnosti a Joell jako idiot s ostatními lítal po lese a střílel robotická zvířata určená ke špionáži. Dojde ke střetu lidí z druhé strany a Joell se nemůže zbavit obrázku muže, který se během dvou vteřin přemístil o někilok desítek metrů. V téhle kratší kapitole se dozvíte, proč se Daeron chová tak zle a nevrle...

Hlody z naší vesnice

16. listopadu 2012 v 16:03 | Erin |  Ostatní :)

Někdo zapisuje hlody ze třídy, někdo to, co řeknou rodiče, já tu mám hlody z naší vesnice... :D
Samozřejmě si tak trochu dělám legraci. Netuším, zda je to přímo z místa, kde bydlím, ale jsem si jistá, že to někdo někdo skutečně řekl... Nedávno mi přišel e-mail s různými hlodyz vesnice za socialismu. Nechci tím někoho urážet, ale takovou věc si prostě nemůžu nechat pro sebe---> Určitě zvedne náladu a sami si občas řeknete, že vaše hlody nejsou vůbec tak katastrofální a trapné, jak si myslíte... :D ;)


1)


2)


15.11.2012

15. listopadu 2012 v 23:23 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Vesmír vždy stojí při nás, když jdeme za svými sny, jakkoli hloupé by se mohly zdát. Jsou to naše sny, a jenom my víme, jakou za ně platíme cenu.


Směska všeho možného

15. listopadu 2012 v 17:05 | Erin |  Ostatní :)
Zdravím z chladného a skoro promrzlého západu :) Ano, moje dušička se konečně dočká klidu a třeba v nejbližší době napadne i trošku sněhu. Dobře, asi ne, ale do zimy už chybí jen měsíc a něco, což je asi to nejkrásnější období ze všech =)

Měla bych tu jenom pár bodů, u kterých bych se chtěka na chviličku pozastavit...
 • Nový lay. Jistě jste si ho všimli *kdo by ne, když tu před ním byl... strom :D* Upřímně? Ano, byla jsem pyšná, že jsem ten předešlý vzhled vytvořila sama, v malování, podle svých představ, jenomže jsem se úplně zbláznila do vzhledů podobných tomuto. Je jasné, že jsem si ho nevytvořila sama... Krásná, ale nereálná představa :D Vytvořila ho adminka RPG hry, kterou poslední dobou dost zanedbávám a taky nadějná spisovatelka (Její příběh Nadechnutí je něco neuvěřitelnýho!) a chtěla bych jí tímto moc poděkovat! :)


"Projekt" Postava týdne - Oběť číslo 1

10. listopadu 2012 v 20:10 | Erin |  Ochránce života- jiná podání
Zdravím!
Celý dnešek se nejdřív nesl ve znamení uklízení a vítání, povídání si a zase následného loučení se s návštěvou. Je to pár minut, co odjeli a mě napadlo něco, co by mohlo nést název Postava týdne.

Prakticky jde o to samé, co v předešlém průzkumu. Jenom budete odpovídat na otázky. Tam šlo ale o trochu vážnější věc, tento projekt by měl sloužit spíše k zábavě :) Podle mě je celkem vtipný číst si odpovědí jiných lidí, jak moc špatně psychicky na tom jste... :D Samozřejmě se to bude týkat OŽ, protože jsem strašně zvědavá, co z vás bude lézt. Někdo si možná pomyslí, že je to dětinské a strašná pitomost... prosím, názor vám neberu, ale pokud odpovídat nechcete, tak to prostě nedělejte :)

Jde o to, že každý týden vyberu jednu postavu z příběhu a vy budete jen odpovídat na otázky. Otázky budou stejné, jen každý týden bude jiná postava. Pokud se někdo ozve, můžeme pokračovat i další týden, ale myslím, že když nikdo neprojeví zájem, nemělo by cenu se s tím dál trápit :))

Postavou dnešního týdne je...

Steve

Co se týče Stevea...

 1. Jaké zvíře byste k němu přirovnali? Proč?
 2. Jaká zelenina ho podle vás nejvíce vystihuje? ((C.V.O.K.--> pokud napíšeš rajče... :DDDDD ))
 3. Barva, která se k němu nejvíc hodí je ______?
 4. Vezměte to tak, že je Steve člověk. Jakou věcí by podle vás mohl být, kdyby člověem nebyl?
 5. Přídavné jméno, které podle vás ke Steveovi patří?
 6. Horor, ve kterém byste chtěli Stevea vidět?
 7. Kdyby měl být Steve předmět ve škole, jaký by to byl?
 8. Jméno řeckého boha/bohyně, které byste Steveovi dali, které se k němu hodí?
 9. Jaké šťastné číslo byste mu přidělili?
 10. Komedie, ve kterém byste chtěli Stevea vidět?
 11. Jakou pohádkovou postavu byste Steveovi přidělili jako doživotní partnerku?
 12. Knižní hrdina, kterého vám Steve připomíná?
 13. Počasí, které k němu pasuje?
 14. Jeden Steveův klad a jeden zápor.
 15. Raději končím.... Hauk!!! :)
Všem odvážným: Doufám, že to nebyla tak veliká otrava a třeba vás to i bavilo... :)

8.11.2012

8. listopadu 2012 v 23:23 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Jednoduchost je:

Když máš celou oblohu a ty se díváš na jednu hvězdu,

když máš celý oceán a ty chceš jen jednu kapku,

když máš celý svět a ty chceš jenom jediného člověka...


kapitola 24 3/3

6. listopadu 2012 v 16:49 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směrDo obchodů s elektronikou se ani neobtěžuji jít. Navíc tenhle obchod byl natočen v přímém směru větru, takže z něj nic moc nezbylo, kromě nápisu na kusu betonu. Stejně ale pochybuji o tom, že funguje jakákoli telefonní síť.
Po třech hodinách bloudění v ulicích a překonávání překážek odpočíváme s Nayelim na sluníčku. Nevím, co budu dělat, až se zase setmí. Už teď se děsím toho, že zase budu muset přespat v nějakém autě a ty příšery…
Procházím kolem z jednoho z domu, který odolal náporu větru. Musím se zamračit, když vidím na zemi louži vody a v ní svůj odraz. Louže vody, co jako… ale teď v zimě? Pára nad louží mi ale napovídá, že je voda horká, proto není zmrzlá. A hned i vidím, odkud se bere. Kousek od vody se na zemi válí veliký bojler, odkud voda volně vytéká. Musel prasknout nedávno…

kapitola 24 2/3

6. listopadu 2012 v 16:26 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
Paní Whiteová přináší do obýváku pekáč čerstvě upečených buchet a především mužské osazenstvo našeho týmu se po něm vrhá jako slepice po flusu. Já se zvedám z vyhřátého křesla a odcházím do kuchyně, kde se snažím vzpamatovat. Pocit, který mě má varovat před hrozbou už se nedá ignorovat a ustálil se na stupni nutné potřeby vědět, co se stane. Každou chvíli může někdo zemřít. Ale vy nevíte nic jiného než to, že se stane něco, s čím nemůžete nic dělat, že to může ublížit vám nebo vašim blízkým.
"Trápí vás něco, mladý muži?" Hlas stařenky je jako vždy přátelský a klidný.
"Jo, je toho celkem dost," přiznávám, umývám svůj hrneček v kýblu s vodou a nechávám ho schnout na utěrce.
"Tady máte," podává mi talíř se třemi do zlatova upečenými tvarohovými buchtami. "Vaši přátelé by vám je všechny snědli."

kapitola 24 1/3

6. listopadu 2012 v 16:19 | Erin |  Ochránce života 3- Špatný směr
Zdravím všechny!
Kapitola je tu zase po dost dlouhé době, za což se omlouvám, ale poslední měsíc je nějakej moc... zmatenej. Nemám čas na lidi, na který bych čas mít chtěla, každý den napíšu asi tři, čtyři odstavce a to na zastávce na autobusu a o přestávkách ve škole. Ale i tak se za ten čas, tím málem každý den narodila nová kapitola a já doufám, že se vám bude líbit.

PS: Upozorňuju dopředu-> Kapitola je useknutá, takže vezměte na vědomí, že jste předem varováni! :D

PS1: Tahle kapitola je asi ta nejzlomovější v celém příběhu, proto vznikne mnoho otázek a odpovědi nedostanete hned v této kapitole, proto prosím buďte trpěliví... :) Ani kouzelník neodhaluje všechny své trumfy hned, jakmile to jde.

PS2: Tahle kapitola je i experimentální, je proložená pár obrázky, jak bych si asi danou situaci představovala... Mě osobně se líbí, když něco takového čtu a hned si můžu představit, jaké by to mohlo být... ale mě záleží na tom, jak se to líbí vám, pokud to neruší při čtení, nebo naopak je to lepší :) Díky ;)

Timothy


Já, Erin a asi dalších dva tisíce Ochránců a Výjimečných ze všech OMEGA podniků z Ameriky, plus samozřejmě mnoho dobrovolníků z Evropy, stojíme u jednoho z táborů, které zřídila armáda pro zraněné lidi. Tady vojáci a jiné skupiny organizují vyprošťování lidí z trosek.
Mě a Erin všichni vidí tak, jak nás znají z televize a novin. Proto na nás míří tolik zbraní, hm.
Je to možná tak minuta, co jsem nás sem všechny přemístil a dalších deset vteřin potom už tu stála malá armáda připravená nás zlikvidovat. Ale my rozhodně nemáme v plánu se mstít za všechny zemřelé Ochránce rukou lidí.