Leden 2014

DH- 36.kapitola 4/4

31. ledna 2014 v 23:04 | Erin |  Děti hvězd
"Ale vůbec ne!" směje se a zdá se, že moje náznaky nechutě ho nechávají v klidu.
"Radši vám budu dělat zapisovatelku," navrhuju. Stačí mi vzpomínka na výsledky silového čtyřboje, když jsme ho dělali ve škole v Inverness.
"No ták!" přiskakuje ke mně Colton a plácá mě po rameni. "Zapište ji, pane. Jde do toho!"

DH- 36.kapitola 3/4

31. ledna 2014 v 23:04 | Erin |  Děti hvězd
"Ale asi ví, co dělá."
"Jo. Díky za záchranu zadku."
"Já taky. Mám trochu strach z toho, co vymyslí."
"Nápodobně. Už jenom to, že se do našeho tréninku bude míchat Ross a další nebezpeční lidi, se mi nelíbí."
"Tak co je?!" volá na nás dva Phil. Během našeho krátkého rozhovoru se stihl přemístit. "Neskončili jsme."
"Ale rádi bychom," šklebí se Jeremy a pomáhá mi na nohy. Nespěcháme, protože se ani jednomu z nás očividně nechce.
"Colton a Andrew se mnou," vysvětluje Phil. "Ross s vámi. Pravidla jsou snadný. Nenechte se zabít." Phil dělá prsty uvozovky při slově 'zabít'. "Jo a, zkuste jim moc neublížit. Nemůžu je vyléčit." Snažím se nevypadat moc otráveně. Připadám si, jako když mi bylo osm a hráli jsme s klukama na policajty a zloděje.
Ross mě tahá za ruku a nutí udělat krok stranou. Přímo před nosem mi prolétává ohnivá koule velikosti fotbalového míče.

DH- 36.kapitola 2/4

31. ledna 2014 v 23:02 | Erin |  Děti hvězd
"Přiletím, co nejdřív to bude možný," slibuje.
"Same, s tím deníkem…"
"Předpokládám, že ti Phil dává pořádný čočky."
"Jo, ale zasloužím si to."
"Měl jsem ti to říct, ale ve všech těch zmatcích mě nenapadlo upozorňovat na takový věci."
"Nezkoušej to stáhnout na sebe. Je to moje chyba."
"Neřeš to, Lori."

DH- 36.kapitola 1/4

31. ledna 2014 v 23:01 | Erin |  Děti hvězd
Zdravím a hned ze začátku se zároveň omlouvám, že jsem tady tak dlouho nebyla. Poslední dobou... nemám na psaní moc náladu a zase jedu z rezevr, které mám naštěstí předepsané. Snad jste pololetí přežili stejně jako já a hurá do toho druhého- zdá se to jenom mě, nebo v období pololetí jsme toho letos napsali míň, než v normálním období? :D Nesnáším ten paradox. O známkách se zmiňovat nebudu, nemám se zrovna čím chlubit, na druhou stranu... jsou tisíckrát důležitější věci :) Užijte si kapitolu. Taky bych chtěla předelsta, že do konce Dětí hvězd zbývá tak šest kapitol. Pak se vrhneme na druhý "knihu". Mějte se krásně!

DH- 35.kapitola 3/3

19. ledna 2014 v 16:44 | Erin |  Děti hvězd
"Fajn, Dane, vydrž proboha," vyskakuju na nohy, protože už nezvládám dál sedět. Dávám mobil nahlas a pokládám ho na stolek před Rosse.
"Lori, já se tady utopím!" Ross mi naznačuje, ať se obleču. Rychle se natahuju pro bundu a Ross mi podává svůj mobil, kterým už rovnou vytáčí Coltona.

DH- 35.kapitola 2/3

19. ledna 2014 v 16:43 | Erin |  Děti hvězd
"Ignoruj ho," snaží se mě podpořit Jeremy.
"On má ale pravdu. Je to moje chyba."
"Nějak to dopadne, hm?" usmívá se. "Jako vždycky."
Na pokoji Ross studuje ruštinu a já se do sebe pokouším dostat matiku. Ale jde to špatně, protože mě děsí představa, že mám mít zítra hodinu s Philem- sama. Zvedám oči k Rossovi, který je zabraný do ruštiny. Dávám dohromady správná slovíčka a asi minutu přemýšlím o slovosledu. Pak se ho rusky ptám, jak je na tom s matikou a že by mi vážně bodlo nedostat další pětku.
Asi v půl dvanácté uklízím učebnice i všechny sešity.

DH- 35.kapitola 1/3

19. ledna 2014 v 16:42 | Erin |  Děti hvězd
Ahoj, tak je se perete s pololetím? :) Naštěstí už nám běží poslední týden, tak to snad dáme. Musíme. Mně čeká ještě jedna celkem důležitá písemka a pak to konečně zase trochu poleví, ačkoli musím říct, že letos máme pololetí podezřele klidné. Doufám, že známky a školu moc neprožíváte a užíváte si. Mě ke štěstí chybí snad jenom půl metru sněhu a minus patnáct :D
Ale teď ke kapitole. Je děsná, z mého pohledu. Netrpím nějakým nízkým sebevědomím, holt to tak cítím a budu ji muset upravit. Asi si říkáte, proč ji sem dávám, kdy se mi moc nelíbí. Protože nechci, aby blog stál. Mám sice trochu fotek a rozepsané OŽ //Seléno- OŽ určitě žije. Jenom mám prostě s koncem příběhu dlouhodobou... krizi? Buď trpělivá, prosím :) // Takže doufám, že přimhouříte oči a i tak si kapitolu užijete


DH- 34.kapitola 4/4

11. ledna 2014 v 13:04 | Erin |  Děti hvězd
Omlouvám se, že je to tak nadělený, ale kapitola je poměrně dlouhá a nedokážu odhadnout délku, aby bylo v každé části stejně, tak tady je extra kraťoučká, ale důležitá :)

DH- 34.kapitola 3/4

11. ledna 2014 v 13:02 | Erin |  Děti hvězd
Popravdě bych už asi dávno omdlela. Ross neběhá, ale vojáci mu to vždy rádi vynahrazují něčím jiným. Nakonec pak hlásí pauzu a Colton s Rossem míří mým směrem. Seskakuju z balvanu a jdu jim naproti.
"Smekám," říkám jim.
"Dneska jsou hodní. Asi to dělají kvůli tobě," zubí se Colton.
"I tak- já bych odpadla po prvních dvou minutách." Možná že i dřív.
"To nejhorší teprve přijde. Posledních dvacet minut se běhá a dalších deset minut je chuťovka, kterou skoro vždycky projde akorát Ross," strká do něj Colton.
"A ty?"

DH- 34.kapitola 2/4

11. ledna 2014 v 13:01 | Erin |  Děti hvězd
Phil mi přináší kafe z automatu, zatímco sedím v ředitelně a čekám, až přijdou lidé, které zavolal. Měli by mi pomoct s úklidem, nebo spíše s likvidací všech věcí, co nepřežily. Pochybuju o tom, že něco zůstalo nepoškozené.
Ředitel tu dneska není, ale Phil má klíče a já si připadám trochu zvláštně, když tady není, ale já ano.
"Proč se to stalo?"
"To mi řekni ty," vybízí mě Phil a opírá se o stůl. Nezlobí se, ale mám pocit, že je spíš ostražitý a opatrný.
"Jak řekl Jeremy- když jsme přišli, už hořelo."

DH- 34.kapitola 1/4

11. ledna 2014 v 13:00 | Erin |  Děti hvězd
Zdravím :) Tak jak bojujete v pololetí? Já se snažím, ale nehrotím, protože... no, prostě mi škola za všechny ty nervy nestojí :) Mám tady další kapitolu Dětí hvězd, ve který se ani nic moc extra neděje, myslím tím akci. Za to na vás ale asi hodím pytel s informacemi, hlavně ke konci, kde na vás čeká Ross a jeho životní příběh. Rovnou vám říkám, že se mi zdá reálný a měnit to nebudu, i když se vám to možná bude zdát přitažené za vlasy. I takové věci se dějou, my to jenom nevidíme.
Kapitolu bych chtěla věnovat všem, co na té předešlé zanechali komentář: Seléně, Ivě, Alici a Faint- která asi za tři dny překousala snad polovinu příběhu a zásobobala mě skvělmi komentáři a tím jí moc děkuju! Hrozně jste mi s něčím pomohly a ani nemáte tušení, jak moc! :)


DH- 33.kapitola 3/3

4. ledna 2014 v 20:08 | Erin |  Děti hvězd
"Ne," promlouvá překvapivě Ross. "Tohle všechno dělá Jeremy. Topení, vodu, i tuhle bouři." Všichni se na roce obracíme s překvapeným výrazem.
"Leží na ošetřovně. Je v bezvědomí," říkám, jakoby to Ross nevěděl.
"Vrátíme se," navrhuje Sam a všichni ostatní svorně přikyvují. Až na Rosse, který se nijak nevyjadřuje, jenom mi pohlíží do očí a já si připadám, že se mi snaží něco říct. Ale já nevím, co.
Zpátky se dostáváme zadním vchodem, kterým nás pouští Sam. Studený vítr mi vyhnal z těla veškeré teplo a užívám si pocit, kdy cítím, jak mi rozmrzají prsty na rukách a vrací se do nich cit.

DH- 33.kapitola 2/3

4. ledna 2014 v 20:06 | Erin |  Děti hvězd

"Já?! To ty, hoď se do klidu," nechápe Jay.
"Nejsou zvyklí. Někdo běhá tak akorát osmistovku na podzim a na jaře. Máš tu samý Děti hvězd, ne poloviční vojáky. Nikdo nemůže doběhnout tak, jak chceš."
"Musí si zvykat…"
"Dělej si, co chceš," vzdává to nakonec Sam, ale jeho výraz mi napovídá, že tuší, jak tohle všechno dopadne. Dobrá polovina z nás se sice věnuje gymnastice, atletice nebo hokeji, ale druhá polovina… asi to pro ně budeš šok. Co si budeme povídat, pro mě taky.
Jay nás ale překvapuje všechny. Po pěti set metrech prakticky nestíhají ani ti, co jsou v atletickém družstvu. Jay nasazuje vražedné sprinty a asi si myslí, že to zvládnout všichni celé tři kilometry. Jenomže na to už není zvyklý absolutně nikdo. A ani Jay to nemůže uběhnut celé. Je to jako na závodech na dlouhé trati. Když přepálíte začátek, zákonitě už nedoběhnete. A Jay právě zařídil, aby to přepálili všichni a po dalších pár desítkách metrů začíná celá skupina zpomalovat.

DH- 33.kapitola 1/3

4. ledna 2014 v 20:02 | Erin |  Děti hvězd

Ahoj všichni. Doufám, že si užíváte poslední den volna (platí jenom pro Čechy, Slovácí prý jdu až později :D- taky si to pořádně užívejte). Kapitola je trochu drsnějšího rázu? Nevím jistě. Je prostě trochu jiná, než ostatní.
Kapitolu bych chtěla věnovat IVĚ a ještě jednou... díky moc! :)