Květen 2014

VS- Prolog

29. května 2014 v 19:44 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol
Po dlouhé době o sobě zase dávám vědět.
A to překvapením! :-D Prologem Volání svobody. Nevím, jestli to někdo z vás četl už předtím. Možná ano, ale asi spíš ne :) Každopádně, nedávno mi u VS nechala komentář NikaRoovy a tím mě nakopla k tomu, abych všechny kapitoly smazala a trošičku přepsala- zdá se mi to tak lepší :) Neříkám tím, že Děti hvězd nějak končí... ne-e. Ale když ten komentář mě donutil si uvědomit, že nechci ten příběh nechat být. A nenechám.
Ať se líbí.

DH 2- 4.kapitola 2/2

15. května 2014 v 21:39 | Erin |  Děti hvězd- písečné slzy
Cesta zpátky domů je tichá, zvláštně dusivá. Někdo otrávil Jeremyho a Phila. Nevím… mám jenom pocit, že Jay ví, o co jde. Nebo v tom má dokonce prsty, jenom nechápu, proč by to dělal. Navíc, až se ti dva dají dohromady, Jay to nejspíš nepřežije. Philovi ani tak nepůjde o sebe, jako o Jeremyho a Jeremy se bude chtít mstít už jenom z principu, že lidé, se kterými žijete v jednom domě, se prostě nemáte nepokoušet něčím otrávit. Jay je kretén a trochu z něj mám strach, když má jednu z těch svých záhadných nálad, ale pochybuju o tom, že by byl schopen něčeho takového. Přesvědčuju sama sebe, že on to udělat nemohl. Ale nedochází mi jiná souvislost, kdy Jeremy a Phil byli spolu, něco vypili nebo snědli. Pokud vím, drželi se co možná nejdál od sebe. Po zádech mi běhá mráz. Z Jayovy přítomnosti a z faktu, že se k nám dostal někdo tak blízko. Kdo všechno ten jed má v těle?

DH 2- 4.kapitola 1/2

15. května 2014 v 21:38 | Erin |  Děti hvězd- písečné slzy
Děkuji sisse, Ivě* a Faint za komentáře, hrozně to člověka nabíjí a motivuje k dalšímu psaní.
Tak je tady menší překvapení v podobě Jaye :-D Teda, snad překvapení...

DH 2- 3.kapitola

10. května 2014 v 20:00 | Erin |  Děti hvězd- písečné slzy
Na "přání" tedy hned další kapitola, kterou bych chtěla věnovat sisse a Faint. Děkuju vám moc, holky! :)
Tahle kapitole vypadá krátká, protože není dělená, ale víte co? Má osm stran a já jsem konečně, po čtřech letech na blogu, vyzrála na ten debilní limit, kdy vám to psalo, že článek přesahuje přes 4o ooo znaků, přitom nemá ani 2 ooo. Jo, jsem na sebe pyšná :D
Co jsem ještě chtěla ke kapitole. Nese se v duchu takové chmurnější nálady, konec je docela smutný. Teda alespoň pro mě a jednu postavu. I tak doufám, že se bude líbit.
PS: Sázím 3:2 na Slováky a jejich dnešní zápas, takže, jedeme, hoši! :3

DH 2- 2.kapitola 3/3

10. května 2014 v 15:10 | Erin |  Děti hvězd- písečné slzy
Po třech hodinách střílení mě Barrows zavádí do zdejší jídelny. Je plná vesele diskutujících lidí, ale žádný z nováčků tady není. Ti nejspíš moc najíst nedostávají, natož, aby se dostali do tepla budovy. Sice nevím, jak to chodí, ale jednou jsme se s Matthyasem a tátou koukali na dokument, který ukazoval, čím si musí projít nováčky u Zelených baretů, což je francouzská jednotka, něco jako britská SAS.
Tady si konečně všímám i nějakých žen. Ani jedna sice nemá uniformu a vypadají spíš jako počítačové expertky a sekretářky a všem je nad čtyřicet, ale jsou tu.
Zvýšenou pozornost vyvolávám stále, takže jsem ráda, když si můžu sednout naproti Rossovi a připadat si trochu jako v jídelně na Faerech. Je to něco jiného, když vás sledují desítky očí lidí ve vašem věku, než dospělí vojáci.

DH 2- 2.kapitola 2/3

9. května 2014 v 23:42 | Erin |  Děti hvězd- písečné slzy
"A odkdy dodržuješ, co se ti řekne?"
"Kdybyste v tom nebyli vy, bylo by mi to jedno. Takhle j jednou zavedu přímo sem."
"Co budeš dělat?"
"Mám teď týden volno, kvůli tomuhle," ukazuje na svůj bok. "Takže to musím vymyslet."
"A Melanie?"
"Co s ní?" povytahuje obočí.
"Nezatloukej," pokouším se o úsměv. Ale je toho na jeden večer nějak moc. "Táhnete to spolu?"
"Připadám si trochu jako u výslechu. Zatím o nic nejde. Ona ti něco řekla?"
"Neřekla. Na tobě to sice vidět není, ale na ní jo." Vlastně bych si toho možná ani nevšimla, kdyby mi Sam včera neřekl, že ti dva jsou spolu. Všimla jsem si, jak jí začnou jiskřit oči vždy, když se k ní Jeremy přiblíží.
Řekl Jeremy, že zatím o nic nejde?

DH 2- 2.kapitola 1/3

8. května 2014 v 23:58 | Erin |  Děti hvězd- písečné slzy
Zdravím všechny, kteří sem ještě občas zabloudí.
Jak se máte? My jsme naštěstí dostali milostivé ředitelské volno, takže zítra nikam nemusím.
Začínám se trochu ztrácet v tom, jakou kapitolu mám na blogu, jakou v počítači, a jakou v sešitě. V PC mám přepsanou devátou, v sešitě možná jedenáctou. Zmatek jako prase.

DH 2- 1.kapitola 2/2

3. května 2014 v 16:43 | Erin |  Děti hvězd- písečné slzy
"Co je mu?" otáčí se na mě Phil. Já zachytávám krátký Mattyho pohled.
"Bojí se. Jednou šli s tátou bruslit na rybník, ale pod Jeremym se propadl led." Moc dobře si na to vzpomínám, protože se mamka během půl minuty sbalila a odjela. Mě a Mattymu řekla, ať dáme pozor na Daniela a že už jsme dost velcí na to, abychom to chvíli zvládli doma sami. Jer pod vodou nebyl moc dlouho, táta ho zvládl vytáhnout poměrně včas. Ale už jenom, že tam byl, v něm určitě něco zanechalo. Z vody strach nemá. Spíš mu vadí, že by se měl dostat pod vodu a nemoct nic pořádného udělat. Prostě panikaří, a to se má naučit ovládnout.
"Musí to překonat, jinak to nejde."

DH 2- 1.kapitola 1/2

3. května 2014 v 16:34 | Erin |  Děti hvězd- písečné slzy
Zase se ozývám po delší době, než bych sama chtěla. Ne, že by nebyl čas, spíše nálada.
Každopádně zase mě ta nálada naštěstí přešla, takže zase najedeme do starých kolejí. A hezky 'od začátku'. Kapitola je... divná, alespoň pro mě. Ale asi takhle- nevím přesně kdy, ale snad už ve druhé, nebo třetí kapitole, nás jedna postava svým způsobem opustí, tak si jí užijte :D