Srpen 2014

VS- 6.kapitola

22. srpna 2014 v 23:05 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol
Užij si sluníčka a moře a vrať se pěkně odpočatá a plná nápadů- Cody, Seth a Myra s Hunterem se nemůžou dočkat! :)


VS- 5.kapitola 2/2

20. srpna 2014 v 23:01 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol
Bylo by to tak nejlepší.
Noc padá na krajinu a s ní se i rychle ochlazuje a brzy se do mě dává zima.
"Vstát! Na zem!" přichází hned potom, co jsem se sotva vyškrábal na nohy. A znovu, znovu dokola.
Celou noc buď děláme tohle, nebo klečíme a držíme ruce nad hlavou. Vojáci si sem tam s někým pohrají a věnují mu několik ran holí nebo pěstmi, když se jim zdají příliš unavení. Já vnímám jenom dvě věc- Karli a svou mysl. Pořád dokola si opakuju báseň bouřících se Daritianů. Předpokládá se, že až jednou nastane převrat, z úst tisíců Daritianů budou znít právě slova této skladby.
Hodinu před budíčkem nás vojáci nechávají a odchází na druhou stranu vesnice. Postupně se zvedáme a rozcházíme se do našich domovů. Nikdy jsem se necítil tak unavený. Ruce se mi třesou a každý pohyb bolí. Jsem si jistý, že zítra budu mít problém cokoli zvednout.
Beru si svou košili a domů běžím, abych se trochu zahřál a byl tam co nejdřív.
Deonte i Mychel sedí u stolu a koukají před sebe. Jsou trochu potlučení, ale očividně se vyhnuli té výchovné lekci, kterou nám vojáci uštědřili.
Deonte je jako tělo bez duše. Jenom jako prázdná schránka. Oči má až děsivě chladné Mychel alespoň plakal. Jde to na něm vidět. Ale Deonte ne. On je tak zničený, že to nedokáže. On jako otec Karli musí cítit mnohem větší bolest, než já. Proto nechápu, proč stále žádné slzy nepřicházejí.
Naše chatrč se ponořuje do takového smutku, jaký jsem v životě necítil. Nikdy. Zdá se, jako by všechna naděje na lepší svět zmizela. Zničili ji ve stejnou chvíli, kdy zazněl onen výstřel, který ji zabil.
Mychel i Deonte nevnímají, Naerys, která usnula na židli a přenáším jí do postele. Spí tu i Petyr. Ráno si budou přát, aby to všechno byl špatný sen…
Jsem utahaný a chci zapomenout na to, co se dneska odehrálo. Co se odehrálo za poslední měsíc. Chci zapomenout na pocit prázdnoty, který mě pevně objímá a za žádnou cenu nechce pustit.
Něco se ale změnilo.
Daeron je jako vždy u rybníka. Brousí si o kámen nůž, další je položený vedle něj.
Potom, co se dnes stalo, vím, co mám dělat.
"Jdu s tebou," říkám rozhodně.
"Fajn. Zítra kolem půlnoci vyrážíme."
"Ale nejdeme sami."
"Chceš je vzít sebou?"
"Jo."
"Jak myslíš."

VS- 5.kapitola 1/2

20. srpna 2014 v 22:47 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol
Trochu delší pauza, omlouvám se. Ale člověk nemůže jenom v kuse psát a já mám za sebou nejlepší týden prázdnin, takže to tady zase můžeme 'rozjet'.
Pro C.V.O.K., která si vyžádala další kapitolu a ještě před pár hodinami jsme visely pět metrů nad zemí zamotané do provazů

VS- 4.kapitola 2/2

6. srpna 2014 v 22:17 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol


"Nechte ji být!" řvu na ně, ale dva vojáci a zbraň mi brání, abych se ke Karli dostal. Amanda dává pokyn vojákům, aby zatím nestříleli. Ovšem obě zbraně na Karli pořád míří, stejně jako ta jedna na mě.
"Co si říkal, drahoušku?" Svůj vztek zatlačuju až někam do rohu, protože teď nesmím udělat chybu.
"Nechte ji na pokoji, prosím." Daeron by nikdy o život neprosil. Alespoň ne o ten svůj. Ale já Amandu žádám, aby ušetřila Karli. To je něco jiného. "Nechte ji jít."

VS- 4.kapitola 1/2

6. srpna 2014 v 22:08 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol
Další kapitola VS, na jejímž konci čeká malé překvapení *vlastně dvě*.
Každopádně, kapitola chci opět věnovat Veře. Není z toho žádný duchapustý rituál, ale tahle kapitola, stejně jako ty další a vlastně celý příběh a svět Volání svobody je pro Tebe, protože netušíš, jak moc si vážím Tvého upřímného zájmu o tenhle příběh. Fakt mě to moc těší a já jsem Ti dlužníkem za to, že mě tak neskutečně motivuješ a nakopáváš, a to nejen na blogu. Díky, díky, díky! :)

DH 2- 10.kapitola 2/2

3. srpna 2014 v 23:02 | Erin |  Děti hvězd- písečné slzy
"Mitchi?" ozývám se potichu a otevírám vylomené dveře. Ozývá se hrozivé zavrzání. "Sethe?" Podlaha pod mými kroky skřípe a vydává nepěkné zvuky.

DH 2- 10.kapitola 1/2

3. srpna 2014 v 22:50 | Erin |  Děti hvězd- písečné slzy
Zdravím. Je to delší doba, co se zase něco přidávám a omlouvám se- přešla mě chuť na psaní, přepisování, opravování. Naštěstí je krize zažehnaná a tímto děkuju Faint, jejíž příběh mě zase nekopnul do psaní. Děkuju Ti moc!
PS: Omlouvám se za to dělení, v pohodě by se to vešlo do jednoho článku, kdyby měl limit 4o oo1 znaků...