Listopad 2014

26.11.2014

26. listopadu 2014 v 5:30 | Erin |  Citát na každý týden ♥

Koupit si psa je jediný způsob jak si lze za peníze pořídit lásku.


VS- 11.kapitola

24. listopadu 2014 v 19:47 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol

Děkuju, C.V.O.K.
Za to, že jsi jako jediná zůstala.
19.11.2014

18. listopadu 2014 v 5:30 | Erin |  Citát na každý týden ♥

I když padáš vysílením, pořád máš dost síly říct jedno- "Miluji Tě!"
I když jsi na tom největším dně, pořád se můžeš od srdce zasmát
I když máš tisíce problémů v životě, pořád můžeš zavřít oči a nechat je rozplynout v záři zapadajícího slunce
I když už nevíš jak dál, pořád se můžeš znova nadechnout
I když máš pocit, že tvůj život ztratil veškerý smysl, pořád si na tebe může venku sednout motýl
I když máš pocit, že jsi zkusil všechno na světě, pořád se můžeš rozbrečet z krásy lučních květin
I když máš pocit, že jsi ztratil veškerou naději, pořád se můžeš zaposlouchat do ticha
A i když nenávidíš celý svět, vždycky se najde někdo, kdo tě láskyplně obejme


12.11.2014

12. listopadu 2014 v 5:30 | Erin |  Citát na každý týden ♥

"Ráj jsem si vždycky představoval jako knihovnu, nikdy jako zahradu."

Jorge Luis Borges
VS- 10.kapitola 2/2

8. listopadu 2014 v 12:44 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol
Pět minut před začátkem našeho venkovního výcviku se scházíme před vchodem do komplexu podzemních budov. Každému z nás dávají komunikátor, který je napojený na ostatní venku, ale také na hlavní velitelství strážných vevnitř. Prý kvůli bezpečnosti, ale mě komunikátor v uchu zatím jenom překáží.
Bezpečí je tady docela relativní pojem, ušklíbám se v duchu, když pohlížím, že má Daeron jednu střelnou zbraň a několik nožů. Stejně jako Ayeth, kterému na zádech visí ještě jedna zbraň, dlouhá, očividně na dálku. Já dostávám jenom malý nůž- při předávání po mě jeden chlap hází pochybovačný pohled, jakoby ani nevěřil, že si s ním neublížím.
Když nás vypouští ven, ocitáme se přímo uprostřed rozlehlé mrtvé pláně. Kolem dokola, do nedohledna se táhnout ohromné plochy pokryté zakrslými keři a stromy bez listí, hnědou trávou a nízkým mechem. Velké kameny obroušené větrem jsou někdy ostřejší než čepel Daeronova nože. Až několik kilometrů v dálce se zvedá menší hora. Fouká studený silný vítr obloha je zatažená a světla ještě méně, než normálně. Máme jenom tak pět, šest hodin světla, pak zdejší svět pohltí tma. Cítím se zvláště. Kolem mě a Daerona s Ayethem nikdo není, přesto si připadám, jako by mě sledoval dav lidí.

VS- 10.kapitola 1/2

8. listopadu 2014 v 12:42 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol
Chtěla bych jít na medicínu, pokud mi to nevyjde, v závěru kapitoly se dozvíte, jaké další povolání je na seznamu. Armádu České republiky mám jako záložní plán už dlouho. Jedno nereálnější, než druhé, ale co... Člověk musí trochu snít :D :)

PS: Milý C.V.O.K.u, o našem retardovaném ústavu jsem ti vyprávěla mockrát, takže tě možná nepřekvapí, když ti povím, že nás ve středu potáhnou po celé republice, abychom se mohli v Brně zdržet tři, čtyři hodiny a pak zase nasednout do autobusu :'D No, každopádně se ozvi, třeba se mi povede jim zdrhnout a já ti budu moct předat Kačičku...


5.11.2014

5. listopadu 2014 v 5:30 | Erin |  Citát na každý týden ♥

VS- 9.kapitola 2/2

3. listopadu 2014 v 22:41 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol
"No tak, pokračujeme!" přikazuje Spelvenss a všichni se zvedají. Někdo energicky, někdo z posledních sil. Rozdělují nás do dvojic a přichází. S Daeronem pak ukazují, jak zaútočit na soupeře a znehybnit ho na zemi. Mychel nemá nejmenší problém provést přesně to, co ukazovali. Mně už to tak snadno nejde, ale s Mychelovou pomocí ho nakonec udržuju na zemi. Několikrát se střídáme a zkoušíme různé techniky obměňovat. Daeron a Ayeth obchází dvojice a kontrolují, zda techniky provádíme správně nebo ne. Spelvenss se věnuje těm, kteří jsou tady déle a cvičí už mnohem složitější chvaty.

VS- 9.kapitola 1/2

3. listopadu 2014 v 22:37 | Erin |  VS - prvních 13,kapitol
Hned po zkoušce se vracím do pokoje. Je pár minut po půl páté ráno. Dávám si rychlou sprchu a zalézám zpátky do postele. Najednou vidím výhodu v tom, že jsem šel jako první- jako první taky můžu zalézt do postele.
Z téhle zkoušky mám smíšené pocity. Nevím, jestli mám být spokojený, nebo se na sebe vztekat. Možná dokážu víc, třeba to bylo všechno, co ze mě vyždímají- ale to uvidíme až podle výsledků. Jsem sice utahaný, ale nedokážu usnout. Neustále myslím na blbý výstřel, který padl během zkoušky a mě jakoby na hlavu někdo hodil všechny vzpomínky na otce a Karli. Přemýšlím o nich a o dalších stovkách věcí a usínat začínám ve chvíli, kdy se ze zkoušky vrací Isaiah a Mychel. Poslední přichází Emmet asi v půl sedmé ráno- ani nemá cenu, aby šel spát, takže si dává kafe, aby zahnal únavu. Tohle je neoficiální zkouška číslo dva- kdo vstane, vyhrál.
V sedm jsou všichni účastníci zkoušky shromáždění v jídelně a sedí kolem velikého stolu. Je tu i chlápek s jizvou na tváři. Usmívá se, což beru za dobré znamení.
"Přejdu rovnou k věci. Dnes v noci jste absolvovali náročnou zkoušku. Neudělali ji pouze dva z vás, ale i ti budou zařazeni. Jedna třetina testujících se zařadí do skupiny A, což jsou ti s nejlepšími výsledky. Druhá třetina se zařadí do skupiny B, kde. A zbytek se zařadí do skupiny C. Nechci říkat, že jsou to ti nejhorší, ale v této skupině je třeba začít úplně od znovu. Výsledky najdete na nástěnce před vchodem do jídelny. Abyste zůstali v anonymitě před ostatními ze školy, tak automaticky dostáváte číslo, v jakém pořadí jste šli na zkoušku. Ještě dneska se dostavíte do tříd, do jakých budete zařazení. Pokud někdo neví své pořadové číslo, teď je čas, abyste mi to přišli říct," mává na nás s papírem.